Zamów przesyłkę


Wznowiliśmy przyjmowanie przesyłek z zawartością żywych ptaków.

Przed złożeniem zamówienia prosimy zapoznać się z informacjami zawartymi w zakładce poradnik. Znajduje się tam szereg odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jak i praktyczne porady, dzięki którym skutecznie wzrośnie bezpieczeństwo transportu zwierząt.

Uwaga! NIE DODAWAJ kosztów wysyłki do "kwoty pobrania" ponieważ jest ona doliczana automatycznie


Zlecenia nadawane od dnia 1 lipca muszą zawierać informację dotyczącą wymiarów nadawanych paczek, a także informację o tym czy paczka ma zostać odebrana z miejsca zamieszkania nadawcy przez kuriera czy zdecydują się Państwo dostarczyć przesyłkę do urzędu pocztowego we własnym zakresie.

Prosimy o wypełnienie wszystkich niezbędnych danych do zamówienia:Formularz zamówienia przesyłki

  Nadawca (Twoje dane)  UWAGA, w trosce o bezpieczeństwo zwierząt wysyłki w dniach 31.10 i 01.11.2022 nie będą realizowane

  Odbiorca


  Wysyłka bez pobrania Wysyłka za pobraniem Odbiorca opłaca tylko koszt przesyłki
     Uwaga! Koszty przesyłki wliczają się automatycznie w cenę ptaków / jaj lęgowych po wybraniu formatu przesyłki  Nie Tak  *pole wymagane  Koszt przesyłki :

  Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia,

  W przypadku PRZESYŁKI BEZ POBRANIA prosimy o przelew zł za przesyłkę bez pobrania na konto:
  61 1050 1520 1000 0090 8176 0044
  W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko nadawcy
  Potwierdzenie przelewu należy wysłać na adres e-mail wysylaj@ptakikurierem.pl
  Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu wyślemy na Państwa skrzynkę mailową list przewozowy, który następnie należy wydrukować i nakleić na przesyłkę.

  W przypadku PRZESYŁKI ZA POBRANIEM
  List przewozowy zostanie wysłany na Państwa adres mailowy, koniecznie musi zostać wydrukowany i wydany kurierowi razem z przesyłką.

  Zlecenia nadawane są wg kolejności zleceń. Czas oczekiwania na list przewozowy w dni robocze to 30-60 minut, w weekendy 3-6 godz.

  Kurier pojawi się w godz. 12-14

  Zachęcamy do zapoznania się z większą ilością przydatnych informacji w zakładce "poradnik".

   

   

  Prosimy o zapoznanie się z zasadami odnośnie zapakowania paczki:

  Ptaki należy pakować przede wszystkim w trwałe, stabilne opakowania, aby nie wydostały się podczas transportu na zewnątrz.

  Kształt paczki musi być w pełni foremny tj. kwadrat lub prostokąt. Należy pamiętać, aby przesyłki nie posiadały żadnych elementów niestandardowych takich jak. wystający uchwyt, skośne ściany, wklęsłości, wypukłości itp. Wszystkie paczki są weryfikowane przez Pocztex, koszt dopłaty do wysyłki niestandardowej to 79,19 zł. Prosimy więc zachować odpowiedni, w pełni foremny kształt przesyłek.

  Maksymalne wymiary paczki oraz jej waga określone zostały w cenniku wysyłek, każdy format wysyłki posiada inne maksymalne wymiary paczki Każda paczka ubezpieczona jest na 5000 zł oraz posiada wykupioną usługę „ostrożnie”.

  Prosimy nie łączyć ze sobą dwóch lub kilku opakowań, zazwyczaj takie wysyłki uznawane są przez przewoźnika jako paczki niestandardowe. Każde zwierzę musi być przesłane w oddzielnym opakowaniu. Zakaz przesyłania więcej niż jednego zwierzęcia w jednym opakowaniu.

  Zalecamy oznaczyć paczkę dużymi, dobrze widocznymi napisami „OSTROŻNIE, ŻYWE PTAKI” (np. markerem) z kilku stron opakowania.

  Należy zadbać o zaopatrzenie ptaków w pokarm i wodę na czas transportu (np. jabłko)  


  Nowy cennik:

  Format M – maksymalne wymiary 20x40x65, waga do 20 kg – 29 zł
  Format M – maksymalne wymiary 20x40x65, waga do 30 kg – 53 zł
  Format L – maksymalne wymiary 40x42x65, waga do 20 kg – 
  38 zł
  Format XL – maksymalne wymiary 70x60x60, waga do 20 kg – 44 zł
  Format XL – maksymalne wymiary 70x60x60 , waga do 30 kg – 55 zł
  Format 2XL – maksymalne wymiary – suma trzech boków tj. długość + szerokość wysokość nie większa niż 250 cm, najdłuższy bok o maksymalnych wymiarach 150 cm, waga do 30 kg – 57 zł

  Dopłata za odbiór paczki przez kuriera z miejsca zamieszkania – 3 zł
  Dopłata do paczki nadanej za pobraniem – 3 zł

  Uwaga! NIE DODAWAJ kosztów wysyłki do "kwoty pobrania" ponieważ jest ona doliczana automatycznie.